Najlepsi towarzysze dla rodzin i dzieci

Szukasz idealnego psa dla Twojego domu i towarzysza dla Twoich pociech? Chcesz przyjaciela rodziny który będzie cierpliwy, spokojny i towarzyski? To czasami trudne zadanie dobrać czworonoga do potrzeb i warunków jakie panują w Twoim środowisku. Poniżej jednak znajdziesz listę ras które najlepiej dogadują się z dziećmi.

Buldog

Buldog to oddany cierpliwy szczeniak, który z pewnością zachowuje się czule w stosunku do dzieci. Buldog ma solidną konstrukcję, która jest idealna dla dzieci. Nie wygra jednak żadnych nagród za „najbardziej energicznego psa”. Potulny, przyjazny i lojalny pies, Buldog dobrze dogaduje się również z innymi zwierzętami domowymi i psami. Buldog sprawdzi się w wygodnych mieszkaniach, w dużych domach i małych mieszkaniach. Większość z nich jest również przyjemna dla gości z zewnątrz i kompatybilna z innymi zwierzętami, dzięki czemu idealnie nadają się dla zapracowanej, towarzyskiej rodziny.

Pies gończy

Mały rozmiar Beagle (można go łatwo przenosić!) ma spokojny temperament co sprawia, że jest doskonałym wyborem dla rodzin, a jeśli twoje dzieci uwielbiają zabawy na zewnątrz, ta rasa będzie pasować, ponieważ nie ma nic, co kochają bardziej niż odkrywanie świata na zewnątrz i zabieranie się za wycieczki i spacery. Beagle były pierwotnie trzymane jako psy myśliwskie, a ich solidna budowa oznacza, że nigdy nie są zbyt zmęczone, aby grać w gry i bawić się.

Collie

Dzięki różnym rasom sklasyfikowanym jako Collie, takim jak Border Collie i Bearded Collie, twoje opcje dla tego przyjaznego rodzinnego szczenięcia nie ograniczają się tylko do klasycznego psa „Lassie”, Border Collie, ale skupimy się na tego rodzaju Collie. Collie to rasa delikatna i przewidywalna, rzadko źle zachowująca się i łatwa do wyszkolenia – idealna dla rodzin, które nie znają się na tresowaniu psów. Collie świetnie dogadują się z dziećmi i uwielbiają zadowolić swoich właścicieli i chronić swoją rodzinę.

Labrador Retriever

Jest to jedna z najpopularniejszych ras psów i nie bez powodu – Labrador Retriever jest zabawny, cierpliwy, kochający, opiekuńczy i niezawodny. Kolejny profit – labradory są bardzo inteligentne i dobrze się szkolą. Wymagają dużo ćwiczeń (uwielbiają pływać!), więc upewnij się, że twoja rodzina jest gotowa na wyzwanie, a optymalne będzie trochę dodatkowego miejsca do biegania i zabawy.

Więcej o psach na https://petportal.pl/