Wczasy odchudzające – czy warto?

Wielu z nas chciałoby schudnąć kilka kilo, ale dieta i program treningowy jakoś się nas nie trzymają. Nie możemy wytrzymać w odchudzaniu dłużej, niż dwa tygodnie i powoli zaczynamy myśleć, że nie ma już dla nas nadziei. Ale czy to musi być prawdą? Zupełnie nie! Wyjazd na wczasy odchudzające sprawi, że raz a dobrze pozbędziemy się zbędnych kilogramów!

Szczupła sylwetka gwarantowana!

Głównym problemem, kiedy odchudzamy się w domu jest to, że ciągle widzimy jakieś pokusy. A to ktoś z domowników kupi paczkę chipsów, a to pójdziemy na zakupy i widzimy półki zastawione czekoladą z różnymi nadzieniami… Pokusy są dosłownie wszędzie i jedynym sposobem na pokonanie ich raz a dobrze jest całkowite odcięcie się od nich. To właśnie gwarantują wczasy odchudzające. Decydując się na taki wyjazd musimy wiedzieć, że będziemy tam zamknięci w ośrodku przez dwadzieścia cztery godziny na dobę. Taka izolacja gwarantuje, że nie skuszą nas żadne czekoladki czy fast foody, bo najzwyczajniej w świecie nie będziemy mieć do nich dostępu!

Jak wygląda dzień na wczasach odchudzających?

Odchudzanie rozpoczyna się tak naprawdę już w momencie, kiedy wchodzimy do ośrodka, w którym się zatrzymujemy. Zostanie nam przydzielony pokój i otrzymamy plan dnia. Co będzie zawierał taki przykładowy harmonogram? Na pewno będziemy wstawać dosyć wcześnie, żeby iść na poranne ćwiczenia. Po treningu, przyjdzie czas na śniadanie, które będzie składało się z samych zdrowych produktów. W ośrodkach, które organizują wczasy odchudzające jest cała masa różnych rozrywek, które pozwolą nam aktywnie spędzać wolny czas. Może to być stół do ping ponga albo chociażby basen. Po chwili wolnego czasu przyjdzie czas na obiad (w końcu zdrowa dieta to podstawa!), a później kolejny trening. Może to być przebieżka po lesie albo aerobik w wodzie – wszystko zależy od trenera, który układał plan treningowy. Wieczorem czeka nas jeszcze kolacja i czas na relaks. Dni w takim ośrodku mijają na rutynie, która pozwala budować zdrowe nawyki, które zostaną z nami po powrocie do domu. To właśnie dzięki temu, że wypracowujemy tam w sobie pewne zachowania, nasze odchudzanie będzie naprawdę skuteczne. Bo przecież nie chodzi o to, żeby pojechać na wczasy na dwa tygodnie, wrócić szczuplejszym o trzy kilogramy i na tym poprzestać. Głównym celem tego typu programów jest stworzenie nowych nawyków, które uda nam się utrzymać w domu. Oczywiście nie każdemu to się udaje, ale zawsze należy być dobrej myśli i mieć pozytywne nastawienie.