Pełne atrakcji Zakopane – Twój kierunek na feerię zimowe!

Nie tylko zimowymi sport ami stoi Zakopane! Zachwycające krajobrazy, górskie szczyty i wyjątkowa podhalańska atmosfera, sprawiają, że turyści tłumnie nawiedzają i chętnie wracają do Zakopanego. Jakie jeszcze atrakcje kryje w sobie najpopularniejszy tatrzański kurort? O tuż to miasto, w którym możemy poznać kawał podhalańskiej historii i sztuki, poobcować z wyjątkowymi zwierzętami i zachwycić się iluzjonistycznymi wystawami. Krótko ujmując, warto dokładnie zwiedzić Zakopane! Jeśli planujesz swoje ferie właśnie w tym miejscu, podpowiadamy, jakie atrakcje na Ciebie czekają!

Zimowe atrakcje Zakopanego:

Przede wszystkim mamy tu dostępne stoki narciarskie, które są rajem dla narciarzy i snowboardzistów. Poza tym spędzając zimowe ferie w Zakopanem, mamy sporą szansę trafić na konkurs skoków narciarskich, którym towarzyszy wspaniała atmosfera. Należy też wspomnieć o jednej z najpopularniejszych atrakcji Zakopanego mianowicie kuligach, czyli przejażdżkach saniami konnymi. Warto także odwiedzić Snowlandie, czyli zimowy park rozrywki ze śnieżnym labiryntem oraz torem saneczkowym.

Popularne miejsca w Zakopanem:

Punktem obowiązkowym podczas zwiedzania Zakopanego są Krupówki, czyli główna i najsłynniejsza ulica, pełna restauracji, barów i sklepów. Poza tym Gubałówka, z której rozpościera się panorama Tatr. Zakopiańscy turyści starają się również zaliczyć spacer nad Morskie Oko, Doliną Kościeliską i Chochołowską. Jedną z najpopularniejszych atrakcji jest wjazd kolejką linową na Kasprowy Wierch.

Miejskie atrakcje Zakopanego:

Choć będąc, w górskiej miejscowości najchętniej spędzałoby się czas na powietrzu w okolicznościach pięknych krajobrazów, to nie zawsze warunki pogodowe temu sprzyjają. Wówczas warto wykorzystać chwile na o, by lepiej poznać kulturę i historię Podhala. W tym celu warto zwiedzić w Zakopanem Muzeum Tatrzańskie oraz Muzeum Stylu Zakopiańskiego. Wyjątkową atrakcją w Zakopanem okazję się Park Iluzji oraz Myszogród. Ponadto warto odwiedzić Podwodny Świat Zakopane oraz zrelaksować się w Aquaparku.