Jak podróżować camperem?

Podczas naszych podróży, często jesteśmy uzależnieni od przewoźników, których wcześniej wybraliśmy. Okazuje się, że nie zawsze kończy się to dla nas kompletnie bezstresowo tak jak zakładaliśmy. Przez to, że oferują oni usługi ogromnej liczbie klientów, często występują różnego rodzaju zamieszania czy opóźnienia, które wcale nie zwiększają komfortu naszej podróży.

Jedną z bardziej wygodnych opcji wydaje się podróż camperem. Dzięki temu możemy dojechać wszędzie gdzie chcemy, nawet do najmniejszych zakątków miasta. Główną zaletą takiego sposobu transportu jest nasza niezależność oraz to, że o wszystkim decydujemy sami – czasie wyjazdu czy przyjazdu jak i samym kierunku naszej jazdy.
Podróże camperem tym różnią się od podróżowania autem, że możemy zabrać ze sobą znacznie więcej rzeczy, a co się z tym wiąże, możemy się udać na znacznie dłuższy wyjazd.
Zanim wyruszymy warto jednak zadbać o kilka istotnych spraw takich jak stan techniczny naszego pojazdu, który możemy sprawdzić u najbliższego mechanika, warto również zatankować do pełna oraz wyposażyć nasz camper w gaśnicę oraz apteczkę w razie nieprzewidzianych wypadków.
Co warto zabrać ze sobą ?
– ręczniki szybkoschnące
– ręczniki papierowe
– jednorazowe talerzyki, talerze, kubki, sztućce
– latarkę
– power bank do naszego telefonu

Zwiedzanie camperem ma wiele zalet mi. in.
1. poczucie niezależności i to właśnie ten argument często przekonuje osoby, które wybierają ten środek transportu.
2. sami możemy zdecydować w co wyposażymy nasz pojazd może to być m. in. klimatyzacja, lodówka, skórzane fotele czy prysznic wszystko zależy od budżetu jaki posiadamy
3. możemy spać tu spokojnie w przeciwieństwie do namiotu nic nie będzie nam tu przeciekać.
4. jedną z wygód jest z pewnością obecność toalety, dzięki czemu nie musimy się nigdzie daleko oddalać bo wszystko mamy w naszym “mini” domku
5. dzięki temu, że prawie codziennie się przemieszczamy, codziennie także mamy inny widok za oknem i to my decydujemy jak ustawimy nasz camper.
Jednego dnia budząc się za oknem możemy mieć góry, a innego morze, co stanowi świetne urozmaicenie dla naszej podróży.
6. podróż camperem wydaje się również świetną opcją na podróż z przyjaciółmi. Trzeba pamiętać, że to ludzie tworzą wspomnienia.
7. często kiedy gdzieś wyjeżdżamy pojawia się problem w postaci naszego czworonożnego przyjaciela, nie zawsze mamy co z nim zrobić. Kiedy podróżujemy camperem ten problem znika, bo możemy naszego psa czy też kota zabrać ze sobą.

Warto jednak pamiętać, że campery nie są niezawodne i często coś może się popsuć, dlatego warto być zawsze przygotowanym na taką ewentualność i mieć przygotowany plan B.