Jak zorganizować przyjęcie urodzinowe niskim kosztem?

Jednym z najważniejszych momentów w ciągu roku dla naszego dziecka są urodziny. Dlatego rodzicom zawsze zależy aby zorganizować przyjęcie, które zarówno dla naszej pociechy, jej przyjaciół jak i całej rodziny będzie wyjątkowe i niezapomniane.

Często w głowie mamy milion pomysłów, które wydają się świetną opcją na urodziny dziecka, lecz zazwyczaj przychodzi nam zmierzyć się z niezbyt kolorową rzeczywistością, gdyż nasz budżet domowy nie pozwala na realizację naszych szalonych pomysłów. W tym momencie większość załamuje ręce, zdając sobie sprawę z tego, że nie uda im się zorganizować takiego przyjęcia jakie wymarzyło sobie nasze dziecko.
Lecz warto czasem przysiąść i zastanowić się przez chwilę bo może się okazać, że jesteśmy w stanie urządzić piękne urodziny niskim kosztem, wystarczy nieco pomyśleć.

Najlepszą opcją wydaj się urządzenie przyjęcia w ogrodzie w piękny, słoneczny dzień, dzięki czemu już sama otaczająca nas zieleń i kwiaty będzie świetnym wystrojem, a nam wystarczy jedynie powiesić kilka balonów czy napis “wszystkiego najlepszego”. Sprawa wygląda nieco mniej kolorowo gdy urodziny mamy zimą czy ten późną jesienią, tutaj musimy już zwrócić większą uwagę na sam wystój pomieszczenia. Warto również spróbować samemu zrobić jakieś ozdoby, w internecie istnieje ogrom pomysłów z instrukcją krok po kroku.

Kolejnym ważnym jak i nie najważniejszym elementem jest z pewnością tort. Torty, które często kupujemy w sklepie znacznie przewyższają kwotę pieniędzy jaką przeznaczyliśmy na ten cel. Tutaj również możemy spróbować swoich sił, nie musi on być piękny jak z wystawy, ale z pewnością każdy doceni nasz wysiłek.

Warto zadbać również aby nasza impreza urodzinowa miała punkt kulminacyjny, czyli po prostu główną atrakcję i to właśnie na ten cel powinniśmy przeznaczyć największa kwotę, ponieważ to właśnie ten element sprawi, że nasze przyjęcie będzie nie zapomniane.
Istnieje kilka opcji:
1. WYNAJEM KUCYKA – może się okazać to jedna z droższych opcji, choć warto również zorientować się czy może któryś z naszych znajomych czy rodziny nie ma kucyka.
2. ANIMATORZY – wynajem animatorów wydaje się świetną opcją, dzięki temu rodzice będą mogli nieco odpocząć, w czasie kiedy ich dzieci będą zajęte zabawą
3. FARBY DO MALOWANIA czy KALAMBURY – to zabawy, które nasze dzieci lubią najbardziej.

Warto pamiętać, że im więcej rzeczy zrobimy własnoręcznie tym więcej pieniędzy uda nam się zaoszczędzić. Dlatego warto włożyć w przygotowania nieco więcej własnej energii, zwłaszcza w sytuacji kiedy nasz budżet jest ograniczony.