Idealne przyjęcie urodzinowe dla dziecka – jak je zorganizować?

Organizacja urodzin dla dzieci nie jest prostym zadaniem, bo maluchy są wybredne i czasem bardzo ciężko jest je zadowolić. Każdy rodzin chce, by w tym specjalnym dniu na buzi jego dziecka widniał uśmiech. Jak urządzić przyjęcie urodzinowe dla malucha, które zbierze tylko pozytywne opinie?

Dowiedz się co lubi Twoje dziecko!

W przyjęciach urodzinowych dla najmłodszych bardzo ważny jest motyw przewodni. Nadaje to klimatu imprezie i sprawia, że wszystko wygląda jednolicie i stylowo. Ale to nie o wygląd tu tak naprawdę chodzi, a o to, by dziecko było zadowolone, a nic nie uszczęśliwi go tak, jak urodziny z motywem przewodnim jego ulubionej bajki. Przez tym jak zabierzemy się za organizację urodzin, warto zapytać syna lub córkę jaka jest ich ulubiona bajka w danej chwili, bo u dzieci zmienia się to bardzo gwałtownie. Jeśli nie chcemy decydować się na motyw bajkowy, fajnym pomysłem będzie organizacja urodzin w oparciu o hobby dziecka. Możemy mieć więc imprezę prawdziwego sportowca albo artysty.

Zadbaj o atrakcje

Maluchy nie lubią się nudzić i pozostawienie ich samych sobie na pewno nie sprawi, że ich opinie o urodzinach będą pozytywne. W dodatku, może to sprawić, że dzieciaki zaczną rozrabiać i zrobią sobie krzywdę lub uszkodzą coś w domu. Dlatego impreza urodzinowa malucha musi mieć bardzo dużo atrakcji, by nie miał on czasu, by zacząć się nudzić. Jeśli sami nie czujemy się na siłach, żeby zabawiać dzieciaki przez cały wieczór, możemy zatrudnić animatora, czyli osobę, która zajmuje się tym zawodowo. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że wszyscy będą się doskonale bawić przez cały czas.

Jedzenie i picie

Na urodzinach musi być tort. To jasna sprawa. Ale co jeszcze warto kupić jeśli chodzi o jedzenie i picie? Na pewno fajnie będzie jeśli na przyjęciu pojawią się jakieś przekąski, które dzieci będą mogły złapać i szybko zjeść w trakcie zabawy. Jeśli chcemy postawić na coś zdrowego, fajne będą owoce pokrojone w paski albo słone paluszki. Jeśli wiemy, że impreza będzie trwała trochę dłużej, to warto też zadbać o obiad, żeby maluchy miały siłę do dalszej zabawy. Tutaj jednak trzeba zwrócić uwagę na to, czy nasi goście nie są przypadkiem na coś uczuleni, bo z fajnej zabawy może wyjść prawdziwa tragedia. Wystarczy zapytać rodziców i później unikać danych składników w naszym gotowaniu. Do picia powinniśmy dać dzieciom wodę, bo ona będzie najzdrowsza, ale możemy też zdecydować się na szampana dla dzieci, żeby pokazać im, że to specjalna okazja.