Jak przechowywać płyty winylowe?

Zbieranie płyt winylowych stało się całkiem popularne w ostatnim czasie. Dostęp do ciekawych tytułów i łatwość kupowania ich przez internet sprawiła, że jest to o wiele łatwiejsze niż kiedyś. Skompletowanie wymarzonej kolekcji nie stanowi dziś wielkiego problemu, dlatego warto powiedzieć sobie kilka słów na temat przechowywania płyt winylowych. Jeśli interesuje cię to zagadnienie, a Twoja kolekcja jest czymś z czego jesteś dumny, jesteś we właściwym miejscu. Sprawdź, jak poradzić sobie z przechowywaniem winyli w swoim domu.

Warto wiedzieć, że płyty winylowe są bardzo podatne na zniszczenia i nawet niewielkie uszkodzenia mogą wpłynąć na jakość dźwięku. Zadbaj o dobre przechowywanie, a twoja kolekcja winyli będzie zachwycała przez wiele lat. Oto kilka ważnych wskazówek, o których należy pamiętać.

Płyty winylowe – dlaczego należy o nie szczególnie dbać?

Płyty winylowe wymagają szczególnego podejścia, ponieważ każde najdrobniejsze uszkodzenie jest słyszalne, kiedy wrzucimy płytę do gramofonu. Wiele płyt z biegiem czasu staje się coraz bardziej wartościowa, dlatego przechowywanie płyt przez lata jest tak ważne dla każdego, kto choć trochę się na tym zna i chce, aby jego kolekcja z roku na rok stawała się coraz bardziej wartościowa. Dodatkowo, dzięki temu istnieje szansa na skompletowanie bardzo ciekawych i unikatowych kolekcji.

Przechowywanie ich w domu może być uciążliwe

Płyty winylowe są duże, więc mogą zabierać całkiem sporo miejsca. Niechlujne przechowywanie ich może im jednak bardzo zaszkodzić. Najlepiej jest przygotować specjalne pudełka na płyty winylowe i przechowywać je pionowa. Nie należy również dotykać płyt, kiedy z nich nie korzystamy – to może narazić je na wiele uszkodzeń mechanicznych. Należy również zadbać o to, aby każda płyta miała opakowanie.

Kupuj płyty tylko z zaufanych źródeł

Nie zapomnij również o tym, że płyty należy kupować jedynie z zaufanych źródeł. Zakup ich tam, gdzie nie należy może okazać się już na starcie dla nas stratą.