Kobiecy orgazm – co jest prawdą, a co nie?

Kobiecy orgazm

Kobiecy orgazm to temat, który wciąż fascynuje wielu z nas. Szczególnie ten pochwowy jest ciekawy. Niektóre kobiety doznają go podczas większości zbliżeń, inne nie doświadczają go nigdy. Temat jest bardzo szeroki, podobnie jak lista faktów i mitów.

Co jest prawdą, a co nie?

Informacji na temat kobiecego orgazmu jest tak wiele, że czasami nie wiadomo w co wierzyć a w co nie. Dlatego właśnie przygotowaliśmy dla ciebie specjalną listę, która zawiera najważniejsze i najpopularniejsze fakty i mity na temat kobiecego orgazmu:
1. Wielokrotny orgazm to coś, co może przeżywać kobieta – jest to prawda. Kilka czy kilkanaście orgazmów w krótkim czasie? – Tak, to jest możliwe.
2. Brak orgazmu u kobiety oznacza, że facet się nie sprawdził – jest to bzdurny i krzywdzący mit, który może wzbudzić poczucie niepokoju i winy u partnera. Brak orgazmu może być przyczyną złego samopoczucia, skrępowania, zdenerwowania. Niektóre kobiety nigdy nie doświadczają orgazmu podczas seksu i nie jest to wina ani partnera, ani samej kobiety.
3. Brak orgazmu jest źródłem niezadowolenia kobiety – to nieprawda. Orgazm jest przyjemny i fajnie jest go doświadczyć, ale seks bez niego to także duża rozkosz.
4. Kobieta może osiągać przyjemność podczas seksu nawet, gdy członek partnera jest małych rozmiarów – to oczywiście prawda. Kluczem do sukcesu jest znajomość i realizacja wzajemnych potrzeb i oczekiwań.
5. Kobiece sutki twardnieją podczas orgazmu – nie jest to regułą. U wielu kobiet rzeczywiście tak jest, ale w niektórych przypadkach podczas orgazmu z sutkami nie dzieje się nic szczególnego.
6. Pozycja jest ważna – oczywiście jest to prawda. Każdy ma swoje ulubione pozycje. Wiele kobiet odczuwa największą rozkosz podczas pozycji misjonarskiej i od tyłu.

Podsumowanie

Kobiecy orgazm to pojęcie, które jest zawiłe i czasami ciężko je zrozumieć. Każda kobieta jest inna, ma inne preferencje, fantazje i upodobania. Dlatego właśnie nie należy wierzyć w mity, które krążą wśród nas od dawna, a są zwyczajną bzdurą. Warto natomiast zapoznawać się z faktami, które mogą być przyczyną lepszej jakości życia seksualnego.