Ile kosztuje wesele?

Ślub jest bardzo ważnym momentem w życiu człowieka i każdy chce, żeby ten dzień był idealny. Nie da się jednak ukryć, że jest to kosztowne przedsięwzięcie, które może nadwyrężyć nasz rodzinny budżet. Co składa się na koszty wesela i czy kredyt jest tutaj konieczny?

Sala na wesele

Wybór odpowiedniej sali może okazać się być prawdziwym wyzwaniem. Miejsc, w których można zorganizować wesele jest obecnie bardzo dużo, więc jest z czego wybierać. Zanim zabierzemy się za poszukiwania sali, warto zastanowić się jaki ma być motyw przewodni całej imprezy i na jaki styl się decydujemy. Może marzymy o ślubie w stylu boho w niewielkim lokalu w środku lasu? A może szukamy czegoś z przytupem, gdzie zmieszczą się setki gości? Kiedy zdecydujemy czego szukamy, możemy przystąpić do oglądania miejsc w naszej okolicy. To ważne, żeby każde z nich zobaczyć na żywo i zastanowić się czy na pewno nam odpowiada.

Goście, jedzenie, dekoracje

Dużą część budżetu na wesele będziemy musieli przeznaczyć na wystrój sali i jedzenie dla gości. Menu warto przedyskutować z kucharzami, którzy pracują w danym miejscu. Podpowiedzą nam oni na co zazwyczaj decydują się pary młode, ale też chętnie dostosują się do naszych zachcianek. Oprócz jedzenia, należy też zadbać o alkohol. Obecnie odchodzi się już od picia wódki, a za to coraz modniejsze stają się piwa rzemieślnicze i wina. Wszystko zależy od gusty pary młodej. Oprócz tego, należy też zadbać o odpowiednie dekoracje. Bardzo często sala ma już jakieś ozdoby, ale jeśli nie są one w naszym guście, będziemy musieli załatwić wszystko samodzielnie.

Kreacje dla młodych

Kolejnym sporym wydatkiem będzie suknia ślubna i garnitur. Czasem pary decydują się na zakup używanych ubrań, żeby trochę oszczędzić, ale nie każdemu będzie to odpowiadało. Przy wyborze strojów na ślub, trzeba zwrócić szczególną uwagę na to, żeby para pasowała do siebie i całego wesela. Poza suknią, trzeba będzie też zapłacić za kwiaty, makijaż i fryzurę panny młodej, co wiążę się w kolejnymi wydatkami.

Z drobniejszych wydatków, musimy pamiętać też o zespole, który będzie grał na naszym weselu, zaproszeniach dla gości i opłacie dla księdza. Tak więc budżet, jaki chcemy przeznaczyć na ślub musi być całkiem spory. Dlatego też coraz więcej par decyduje się na kredyt, który umożliwia pokrycie tych wszystkich kosztów. Warto się jednak zastanowić, czy aby na pewno warto decydować się na takie zobowiązanie. Nie każde wesele musi być ogromną imprezą na setki gości.