Sesja ślubna – jak i gdzie?

Ślub i wesele to moment w życiu człowieka, który chcemy wspominać do końca życia. Dlatego też robimy sobie ślubne sesje fotograficzne, dzięki którym możemy wrócić do tych pięknych chwil nawet wiele lat po samej uroczystości. Jednak miejsc, w których możemy zrobić sobie zdjęcia jest bardzo dużo. Jak wybrać to właściwe?

Miejsca na sesję fotograficzną na łonie natury

Polska przyroda jest bardzo różnorodna i może ona stanowić ogromną inspirację do sesji zdjęciowej. Najpopularniejszą lokalizacją będzie niewątpliwie plaża. Zdjęcia ślubne, na których będzie widać morze będą bardzo romantyczne, ale trochę oklepane. Odważniejsze pary mogą zdecydować się na zdjęcia w górach. Jednak jeśli decydujemy się na taką opcję, musimy szczególnie uważać na nasze kreacje! Oprócz tego, pary często wybierają jezioro, las lub polanę, jako miejsca na sesję fotograficzną. Wszystkie te miejsca mają swój unikalny charakter i ich wybór może pokazać nasze związanie z terenami, z których pochodzimy.

Architektura jako tło – zamki w Polsce, stare miasto

Jeśli jednak sesja zdjęciowa na łonie natury nie jest w naszym stylu, możemy zdecydować się zrobić sobie zdjęcia w mieście. Stare miasto w Warszawie czy ulica Długa w Gdańsku będą pięknymi lokalizacjami, w których możemy zrobić sesję. Warto jednak pamiętać o tym, żeby wybrać taki czas, w którym wybrane przez nas miejsce nie będzie przesadnie zatłoczone. Oprócz tego, ciekawym miejscem na sesję zdjęciową będą z pewnością zamki w Polsce. Mamy ich bardzo dużo, więc na pewno każdy znajdzie jakiś w swojej okolicy. Będzie to miejsce, w którym każda panna młoda poczuje się jak księżniczka, a jej mężczyzna jak rycerz. Musimy jednak pamiętać o tym, że są to miejsca zabytkowe, a więc nie wszędzie można będzie zorganizować sesję fotograficzną.

Na poważnie czy na śmiesznie?

Charakter sesji zdjęciowej powinien zależeć od osobowości osób, które są fotografowane. Jeśli para młoda słynie z tego, że lubi sobie żartować, z pewnością zdjęcia powinny być zrobione na śmiesznie. Możemy wybrać jakąś nietypową lokalizację albo zdecydować się na jakieś ciekawe dodatki. Taka sesja fotograficzna będzie unikalna i na pewno na długo ją zapamiętamy. Jednak nie będzie ona pasowała do wszystkich, dlatego musimy zastanowić się najpierw z czym czujemy się komfortowo. Niektórzy nie mają problemu z wygłupianiem się, a innym bardziej będzie odpowiadała romantyczna sesja na plaży. Najważniejsze jest to, żeby para dobrze się bawiła i zapamiętała swój ślub na zawsze!