Kochające się dwa gołąbki.

Półka społeczna, i jej korzyści.

Należy zwrócić uwagę na fakt, iż dzisiejsza emigracja, imigracja i tym podobnie zmieniły zupełnie życie ludzi. Poprzez to szukanie pracy, kształcenie się za granicą powodują życie w wielkim świecie. Istnieje szereg mitów o rodzinie, o jej zakładaniu oraz o tym, że najlepiej jest żyć na kocią łapę. Jednak najważniejsze to osiągnięcie półki społecznej na najwyższym poziomie. Wyrafinowanie się również, jednak to odrębny temat. Półka społeczna osiągana jest wówczas, gdy: wychodzimy za mąż, posiadamy dobrą pracę oraz żyjemy w miarę na średnim lub pół średnim poziomie. I można to nawet odczuć, gdy pracodawca traktuje inaczej osoby nie będące w związku małżeńskim oraz będące w związku, posiadające dzieci.
Pracodawca inaczej traktuje finansowo oraz nie lekceważy, powierza różne zadania podczas wykonywania pracy. Ma mniejsze powody do zwolnienia, traktuje pracownika ulgowo i myśli na to, że pracownik ma rodzinę na utrzymaniu.
Sąsiad, kolega, czy też inni ludzie patrzą się bardzo na to, czy mamy pracę, czy jesteśmy zamężni, jak na rozwój człowieka przystało. Odczuwalne to jest podczas straty pracy, rozwodu i braku środków finansowych do życia.
Reasumując, miłość to jeden z kluczy do szczęścia, gdzie otwierają się nowe możliwości. Zawieranie związku małżeńskiego, zakładanie tym samym rodziny zupełnie zmienia sytuację dwojga ludzi.

Wydarzenie rodzinne.

Zarysowany w poprzednim rozdziale temat nawiązuje do wydarzeń rodzinnych. Tymi wydarzeniami są komunie, śluby, urodziny i tak dalej i tym podobnie. I tu prawo kościelne mówi o tym, że: związek małżeński mogą zawrzeć dwie osoby, które dążą do tego by żyć wspólnie i się kochają, iskrzy po między nimi miłość . Po romansach, setkach randek przychodzi wydarzenie, jakim jest ślub . I w Polsce wyróżniamy trzy rodzaje ślubów: ślub kościelny, cywilny oraz konkordatowy. Jedynie od przyszłych małżonków zależy, jaki to będzie ślub . A przygotowanie do niego to szereg formalności, które należy w pierwszej kolejności przejść by doszło do tego wymarzonego dnia. Po ceremonii rozpoczyna się czas wesela. Wesele nie zawsze musi być, są nowoczesne czasy, a młodzi ludzie raczej nie mają zamiaru przygotowywać imprezy dla całej rodziny. To jest jedynie forma przyjęcia po weselnego. A nie każdy ma siły by przejść kilkudniową zabawę. To bardzo trudy czas, gdzie sama ceremonia i przygotowania do niej wymagają wysiłku. Czas ten to duży stres, obciążenie fizyczne oraz finansowe. Wiele młodych ludzi raczej ma dzieci, i żyje na kocią łapę. W nowoczesnej epoce wszystko wygląda inaczej niż w czasach, gdzie nawet samochodów nie było. Wówczas wesela trwały kilka dni, a goście się dobrze bawili, i wszystko było przygotowane na “glanc cycuś”.
Na zakończenie wypada stwierdzić, że wydarzenie rodzinne to szereg uroczystości, gdzie cała rodzina trzyma się razem. A młodzi, kochające się dwa gołąbki dbają by gościom niczego nie zabrakło.