Luksus i wygoda- jak właściwie dobrać biustonosz do rodzaju sylwetki?

Każda z nas na pewno wielokrotnie zastanawiała się czy odpowiednio dobiera biustonosz do swojego rozmiaru i rodzaju sylwetki. Wielokrotnie okazywało się także, że pomimo jego wcześniejszego przymierzenia, rozmiar nie jest adekwatny do budowy naszego ciała lub biustonosz zwyczajnie jest niewygodny. Przy wyborze stanika, kobieta powinna kierować się nie tylko fasonem, kolorem, obecnie obowiązującymi trendami czy wygodą, ale przede wszystkim tym, czy niewłaściwe dobranie biustonosza nie przyniesie ze sobą negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Estetyka staje się tutaj sprawą raczej drugorzędną, a kwestią, na której powinniśmy się skupić przede wszystkim jest na przykład to, czy biustonosz podtrzyma nasze piersi tak, by jak najmniej obciążyły kręgosłup lub czy zbyt mała miseczka nie powoduje deformacji biustu. Aby wybrać odpowiedni biustonosz, kobieta powinna przede wszystkim właściwie określić rozmiar swojej miseczki oraz dokładnie zmierzyć obwód pod biustem . Należy pamiętać, że wraz z upływem lat nasze ciało się zmienia i pomiarów tego typu musimy dokonywać tak naprawdę co kilka lat.

Czym charakteryzuje się odpowiednio dobrany biustonosz?

Jak już wspomniano wcześniej, dwiema istotnymi kwestiami przy doborze tego typu bielizny są: po pierwsze- rozmiar miseczki , a po drugie- szerokość obwodu pod biustem . Rozmiar każdego stanika określa się właśnie na podstawie tych dwóch wartości, które opisujemy za pomocą liczby, oznaczającej obwód pod biustem oraz litery, będącej rozmiarem miseczki, np. 75B . Miseczki oraz szerokość obwodu pod biustem należy dobierać tak, aby stanik nie “spłaszczył” piersi, a jednocześnie by nie wymykały się one z miseczek. Materiał biustonosza powinien obejmować całą pierś w taki sposób, aby uformować z niej kształt podobny do kuli.
Następną ważną kwestią są odpowiednio wyregulowane ramiączka . Należy pamiętać, że ich właściwa długość charakteryzuje się tym, iż zarówno tył, jak i przód stanika znajdują się na jednej wysokości. Zła długość ramiączek może przede wszystkim uciskać nasze ramiona bądź dodatkowo obciążyć kręgosłup. Ważne jest również dopasowanie biustonosza do ciała w taki sposób, by jego środek przylegał do mostka, a fiszbiny nie obcierały ciała w okolicy pod pachami i między piersiami.

Gdzie szukać pomocy przy doborze biustonosza?

Jedną z marek obecnych na polskim rynku, oferującą pomoc przy doborze bielizny, jest Triumph . Obsługa sklepów pomaga nie tylko dobrać odpowiedni biustonosz pod względem estetycznym, ale również taki, aby klientki czuły się w nim wygodnie i komfortowo. Biustonosze Triumph dostępne są w wielu modelach i dobrać odpowiedni do konkretnej sylwetki może tak naprawdę każda z nas. Poszczególne rodzaje biustonoszy tej marki będą prezentować się inaczej na różnych figurach kobiet. Triumph oferuje staniki wielu rodzajów i fasonów, od usztywnianych, modelujących piersi biustonoszy, poprzez push-upy, bieliznę z fiszbinami lub bez, aż po biustonosze dla kobiet karmiących piersią . Większość sklep ów z bielizną powinna posiadać wykwalifikowaną kadrę, która pomoże przy dopasowaniu odpowiedniego biustonosza do rozmiaru klientki. Poza tym, same także możemy nauczyć się sztuki brafittingu , by wyeksponować i pielęgnować nasz biust we właściwy sposób.