Znasz te 5 kultowych bijatyk? To sprawdź i zagraj!

Wszyscy wiemy, że przemoc nie jest dobra. W przypadku gier nie jest to jednak tak jednoznaczne, co więcej tego rodzaju rozgrywki mogą dać wiele frajdy. Stąd też warto przybliżyć te najciekawsze gry z gatunku. Poniżej prezentujemy 5 kultowych bijatyk w które musisz zagrać, aby uważać się za fana gatunku. W które z nich warto zagrać? Redakcja przedstawia listę:

Mortal Kombat

Na początek absolutnie najbardziej rozpoznawalna seria bijatyk wszech czasów. Chociaż w dużej mierze stało się to za sprawą dużej dawki brutalności i opartej o nią promocji, to jednak sama gra ma do zaoferowania o wiele więcej. Gra od początku była dobrze wykonana, a do tego miała fantastyczny zestaw postaci z unikalnymi stylami walki.

Tekken

W czasach ogromnej popularności pierwszych konsol królem bijatyk był Tekken, Perfekcyjna wręcz grafika, fantastyczny świat gry w połączeniu z intuicyjnym system walki tworzyło zgrabną całość.

Street Fighter IV

Sporo gier z gatunku miało swoje wydania tylko na konsole, ale nie wspomniany Street Fighter IV. Dzięki temu również posiadacze komputerów osobistych mogli się wcielić w jednego z 25 wojowników. Same walki pokazywane były w 2D, a mimo to bohaterowie wykonani zostali w trójwymiarze.

SoulCalibur 2

Jedna ze starszych gier w naszym zestawieniu. Gracz miał za zadanie stoczyć walkę o artefakt. Mógł tego dokonać nie tylko gołymi rękoma, ale też przy użyciu dostępnych broni i wyposażenia. Na tym nie koniec, bo w grze czekały na nas liczne niespodzianki w tym aż form rozgrywki.

Injustice 2

Tytuł ten jest stosunkowo młody, a mimo to zyskał status kultowej gry. W grze możemy się wcielić w najróżniejsze postacie ze świata komiksu i nie tylko. Oprócz naprawdę brutalnych potyczek gracz ma możliwość zbierania części ekwipunku. W ten sposób na przestrzeni toczącej się rozgrywki możemy modyfikować wygląd naszej postaci bądź też wpływać na jej unikalne możliwości.

Chociaż bijatyki to gry nierzadko brutalne to dają one wiele frajdy. Do tego ciekawe światy opakowane w atrakcyjną szatę graficzną pozwalają zainteresować gracza na wiele godzin.