Poznaj siebie, czyli kiedy mamy masę idealną

Podobno ideał nie istnieje, a jednak – kiedy mówimy o masie, może ten ideał jednak istnieć. Wszystko za sprawą wskaźnika BMI, które możemy łatwo policzyć, sami bądź za sprawą różnych stron Internetowych, często reklamowanych oblicz BMI . Co prawda ten wskaźnik jest ważny, pokazuje czy nasza waga jest w normie, czy raczej mamy do czynienia z niedowaga lub nadwagą, a jeśli nawet to w jakim stopniu – ekstremalnym, lekkim czy poważnym? Daje nam to znać, kiedy należy się zacząć martwić. Można zapobiec w ten sposób niepotrzebnym głodówkom i dietom, które mogą później przejść w poważną niedowagę.

 

Łatwiej jest złagodzić delikatne objawy, niż później przechodzić ze skrajności. Wiele osób ma problemy z odżywianiem, te problemy są często lekceważone, co jest dość poważnym błędem – nadwaga może powodować poważniejsze choroby takie jak cukrzyca, anemia czy inne wszelkie choroby mające związek z krwią.
O ile jest łatwiej zapobiegać niż leczyć, to w tym przypadku huśtawka można powiedzieć, że łatwiej obliczyć BMI niż chorować i zmagać się z serią innych problemów.