Endermologia jak często zabiegi

Endermologia to jeden z bardziej popularnych zabiegów kosmetycznych, dzięki którym można wymodelować sylwetkę. Zabiegi tego typu oferowane są przez gabinety kosmetyczne wyposażone w odpowiedni sprzęt. Warto wiedzieć, iż masaż wykonywany pod ciśnieniem może być skuteczny i przede wszystkim bezpieczny tylko wówczas, gdy będzie go wykonywała osoba z odpowiednim doświadczeniem.

Endermologia ile zabiegów wykonać, by zobaczyć efekty?

Kwestia tego, po jakim czasie od rozpoczęcia kuracji pojawią się pierwsze efekty jest bardzo indywidualna. Spora jest szansa na to, że już nawet po pierwszym zabiegu opuchlizna wokół łydek będzie znacznie mniejsza. Na zmniejszenie poziomu tkanki tłuszczowej i niwelację cellulitu przyjdzie jednak poczekać trochę dłużej. Warto uzbroić się w cierpliwość, a także można sięgnąć po zdrowe żywienie i aktywność fizyczną, dzięki czemu wymarzoną sylwetkę będzie można osiągnąć znacznie szybciej.

Co oprócz zabiegów kosmetycznych?

Zabiegi kosmetyczne są w stanie przynieść konkretne efekty, jednak bez wprowadzenia istotnych zmian w swojej codziennej diecie i w nawykach dotyczących aktywności fizycznej. Od czego zacząć? Z pewnością warto zrezygnować z jedzenia potraw tłustych. Lepiej jest nie sięgać po żywność wysoko przetworzoną. Zamiast tego, korzystne będzie wprowadzenie do codziennego jadłospisu produktów pełnoziarnistych oraz jak największej liczby warzyw i owoców. Osoby odchudzające się powinny pamiętać o tym, aby zachować ujemny bilans kaloryczny. Nie chodzi o to, aby się głodzić, tylko o to, aby wybierać wartościowe produkty, które przy okazji nie są zbyt kaloryczne. W utrzymaniu ujemnego bilansu kalorycznego mogą także pomóc ćwiczenia fizyczne.

Przeciwwskazania do zabiegu endermologii

Każdy zabieg, który jest wykonywany w gabinecie kosmetycznym, ma pewne przeciwwskazania, podobnie jest w przypadku endermologii. Kobiet w ciąży, osoby z problemami skórnymi, wszczepionymi implantami czy ranami na skórze powinny zrezygnować z przeprowadzania zabiegu, w trosce o własne bezpieczeństwo.