Nauka to nie wszystko.

Jednym z nierozerwalnych elementów studiów są imprezy. Studia to nie wszystko. Zazwyczaj to właśnie w klubach co weekend gromadzi się największa liczba studentów.
Dla większości jest to po prostu sposób na oderwanie się po całym tygodniu stresów i obowiązków. Kluby to również miejsce gdzie można się spotkać się z przyjaciółmi czy zawrzeć nowe znajomości.

Wiadomo, że często imprezy studenckie są dosyć mocno zakrapiane alkoholem, ale warto jednak kończyć każdą imprezę z twarzą i nie budzić się rano z kacem i poczuciem wstydu czy winy. Warto jedynie trzymać się kilku zasad, które z pewnością mogą nas przed tym ustrzec.
Z góry powinniśmy ustalić swój limit, zazwyczaj mniej więcej wiemy jakie ilości alkoholu jest w stanie przyjąć nasz organizm, dlatego warto nie przekraczać naszego limitu.
Często nosimy przy sobie za dużo gotówki, co skłania nas do zakupu jeszcze większej ilości drinków czy piwa, ale niestety zdarza się również tak, że pieniądze te po po prostu gubimy, na szczęście można się przed tym ustrzec.

Już od października kiedy to do największych miast w Polsce zjeżdżają studenci z całej Polski, zaczyna się imprezowe szaleństwo.
Otrzęsiny to pierwsza, większa impreza, która zazwyczaj odbywa się w największych klubach. Są doskonałą okazją do nawiązania nowych znajomości, które w przyszłości mogą zaowocować przyjaźnią na całe życie.

Jedną z większych imprez są również juwenalia obchodzone są w maju i trwają zazwyczaj kilka dni, a nawet tygodni. Tradycją jest przekazanie studentom kluczy do bram miasta, a więc symboliczne oddanie władzy w ich ręce.

Nie od dziś wiadomo, że budżet studenta jest znacznie ograniczony, dlatego jeśli nie chcesz głodować do końca miesiąca przez jedną imprezę, z góry narzuć sobie maksymalną kwotę jaką możesz wydać.

Jednym z miejsc gdzie przyjeżdżają studenci z całej Polski jak i z zagranicy jest Sopot, przez wielu nazywana stolicą imprez. Na znanej ulicy Monte Cassino na każdym kroku możemy znaleźć klub. Imprezowy czas zaczyna się tam już od środy, a po godzinie 22. 00 cała ulica jest zapełniona młodymi ludźmi pragnącymi się zabawić.
Warto jednak zadbać również o swoje bezpieczeństwo, bo jednak nie zawsze mamy pewność na kogo trafimy. Dlatego warto mieć zawsze blisko siebie przyjaciół i nie brać alkoholu od osoby, której nie znamy, bo niestety, ale może to spowodować, że nasza impreza zakończy się w inny sposób niż zakładaliśmy.

Warto na imprezie zawsze trzymać fason, bo może akurat jakimś trafem okaże się, że spotkasz na niej miłość swojego życia.